Župa - home slide
Svetkovinama
ostalim danima
Ispovijed
Nedjeljom za vrijeme svih sv. misa
Ostalim danima od 18:30h
Župa Duha Svetoga - salezijanciŽupa Duha Svetoga - salezijanci
Župa Duha Svetoga - objaveŽupa Duha Svetoga - objave
Župa Duha Svetoga - zavjetna crkvaŽupa Duha Svetoga -zavjetna crkva
Župa Duha Svetoga - župaŽupa Duha Svetoga - župa
Župa Duha Svetoga - zaručnički tečajŽupa Duha Svetoga - zaručnički tečaj
Župa Duha Svetoga - obiteljsko savjetovališteŽupa Duha Svetoga - obiteljsko savjetovalište
Župa Duha Svetoga - oratorijŽupa Duha Svetoga - oratorij

"Da mihi animas, caetera tolle"

— don Bosco

Događanja & Objave

Pratite najave događanja iz župe Duha Svetoga i oratorija
i aktivno se uključite u život naše zajednice
.
“Usporedba Crkve s tijelom osvjetljuje intimnu vezu između Crkve i Krista. Ona nije tek okupljena oko njega; ona je ujedinjena u njemu, u njegovu tijelu” (KKC 789)
  • Izaberi uzrast

• Izaberi Vrstu

vidi sve objave

Susret Božje pobjede

U četvrtak 11. studenog u 20h u crkvi Sv. Mati Slobode bit će susret za mlade molitvene zajednice Božja pobjeda.

Blagdan Sveta Mati Slobode

U petak 12. studenog slavimo blagdan Sveta Mati Slobode. Tog dana obilježavamo 21. obljetnicu posvete naše crkve koju je kardinal Josip Bozanić posvetio 12. studenog 2000. godine. Svete mise na taj dan bit će u 7 i 19h, a svečanu sv. misu u 19h predvodit će provincijal Hrvatske salezijanske provincije, don Tihomir Šutalo. Uoči blagdana […]

Studentski vjeronauk

U srijedu, 10. studenog u 20h bit će vjeronauk za studente u crkvi Sv. Mati Slobode. Voditelj je don David Leskovar, a tema susreta: “Posljednji sud”

Srednjoškolski vjeronauk

Prvi srednjoškolski vjeronauk održat će se u nedjelju 7. studenog u 20:15h (iza večernje sv. mise) u dvorani don Petra Šimića. Prijaviti se možete na linku: https://bit.ly/3o282to

Susret Božje pobjede

U četvrtak 4. studenog u 20h u crkvi Sv. Mati Slobode bit će susret za mlade molitvene zajednice Božja pobjeda.

Studentski vjeronauk

U srijedu, 3. studenog u 20h bit će vjeronauk za studente u crkvi Sv. Mati Slobode. Voditelj je don David Leskovar, a tema ovog susreta: “Smrt ili kako otići spreman”

Župa duha svetoga

Uključi se – postani aktivni član zajednice

Na različite načine možeš svoje darove i talente staviti u službu.
Jedinstvo tijela ne dokida različitosti udova: »U izgradnji Kristova tijela na djelu je različitost udova i zadaća. Jedan je Duh, koji u skladu sa svojim bogatstvom i prema potrebama službâ, raspoređuje svoje različite darove na korist Crkve.« (KKC 791)

Zavjetna crkva

SVETA MATI SLOBODE

“Na slavu Trojedinoga Boga, u čast Blažene Djevice Marije, ova se crkva podiže kao zadužbina hrvatskih katolika da se u njoj trajno prikazuje Kristova žrtva za sve koji su darovali živote za dobrobit i slobodu svoje domovine”
sv. Ivan Bosco odgojitelj i prijatelj mladih

Salezijanci

Salezijanci ili Družba sv. Franje Saleškog su rimokatolički crkveni red papinskog prava koji je 18. prosinca 1859. utemeljio sv. Ivan Bosco. Članovi družbe se nazivaju salezijancima, a osnovno poslanje (karizma) im je kršćanski odgoj adolescenata i mladih.

Župa Duha Svetoga - sv. Ivan Bosco
sv. Ivan Bosco utemeljitelj salezijanaca
Župa Duha Svetoga - Hrvatska salezijanska provincija
Hrvatska salezijanska provincija