MZ sv. Josipa na hodočašću u Karlovac

Datum objave:
15.06.2021

U četvrtak, 10. lipnja 2021. na blagdan svetog Josipa zaštitnika Hrvatske, molitvena zajednica sv. Josipa bila je na svom 10. hodočašću u Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu.
Pedesetak hodočasnika, uz svog duhovnika don Šimu Zubovića, već prije 17h stiglo je u Karlovac gdje ih je dočekao mons. Antun Sente ml., upravitelj Svetišta.

U 17:45h mons. Sente je započeo pobožnost sv. Josipu molitvenim zazivima i poticajnim razmatranjima prije svakog otajstva Josipove krunice koju je predmolilo pet naših molitelja. Misno slavlje je započelo u 18:30h, a predvodio ga je župnik župe sv. Josipa u Obrovcu vlč. Krešo Ćirjak, uz koncelebraciju don Šime Zubovića i mons. Antuna Sente, rektora Svetišta koji je započeo misno slavlje riječima: „Drago mi je da smo oko Josipa okupljeni, kako bismo s Josipom i Marijom svi zajedno došli do Isusa.“ te je tako pozdravio okupljene. Mons. Sente je u svojoj propovijedi govorio o ovom našem zaštitniku domovine Hrvatske već 334. godinu. Naime, na zasjedanju Hrvatskog sabora 9. i 10. lipnja još davne 1687. godine, sv. Josip je izabran za zaštitnika Kraljevine Hrvatske, a to su naši djedovi i očevi, kao i mi sami, potvrdili sve do današnjeg dana.

Nakon mise hodočasnici su se podružili, a u 20h se ispred zavjetnog kipa sv. Josipa molila Gospina krunica za domovinu, u organizaciji i uz sudjelovanje članova Marijanskog zavjeta za domovinu. Nakon krunice slijedio je povratak svojim domovima.

Sv. Josipe, zaštitniče Hrvatske. Moli za nas!

Prati nas na društvenim mrežama