291. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu – 10. i 11. rujna

Datum objave:
30.08.2022

U subotu 10. rujna i nedjelju 11. rujna održat će se 291. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu.

U subotu 10. rujna bit će organizirane pješačke ture kojima se možete priključiti po slijedećem rasporedu:

• od katedrale preko Sljemena — blagoslov hodočasnika u 5 sati; sveta misa u sljemenskoj kapeli u 9 sati (predvodi zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško)

• iz Čučerja preko Laza — sveta misa u Čučerju u 10:30 (predvodi zagrebački pomoćni biskup Mijo Gorski)

• od Sesveta preko Laza — sveta misa u Sesvetama u 9 sati

• u 18.30 sati ulazna procesija od kapele sv. Ladislava do bazilike

• u 20 sati Služba svjetla

U nedjelju 11. rujna u Bistricu ćemo hodočastiti organizirano autobusima. Prijaviti se možete u župnom uredu nakon sv. misa ili u uredovno vrijeme. Polazak će biti u 7:30h s parkirališta crkve, a povratak u popodnevnim satima. Cijena karte je 50kn.

Program u Bistrici:

• u 9 sati zajednička pobožnost križnog puta

• u 10:45 ulazna procesija od bazilike do crkve na otvorenom

• u 11 sati misa koju predslavi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić

Prati nas na društvenim mrežama