Dječji župni zbor „Don Boscova radost“ postoji od 2001. godine. Zbor djece postojao je od osnutka župe i glavni su mu ciljevi bili rast djece u vjeri, njihov odgoj za liturgijsko pjevanje i animacija svete mise u 9.00 sati. Osim tih ciljeva članovi „Don Boscove radosti“ upoznaju lik svoga sveca zaštitnika te putem iskustva i zanimljivih inicijativa uče i usvajaju salezijansku duhovnost kao put osobnog sazrijevanja i svetosti. Osim ranije navedenih ciljeva „Don Boscova radost“ nastoji biti prisutna u svim važnim župnim događanjima, animirati pojedine trodnevnice (Bezgrješna, Don Bosco, M. Mazzarello), sudjelovati u animaciji devetnice uoči blagdana župe (Duhovi), te u povremenim inicijativama župe, crkve i društva. U ranijim godinama nastupali su nekoliko puta na „Don Bosco festu“.Povremeno sudjeluju na smotrama dječjih župnih zborova (Zlatna lira, Zlatna harfa) ili gostuju u nekoj od župa. U pastoralnoj godini 2013./2014. organizirali su humanitarni koncert za stradale u poplavama kod Siska. Dječji zbor danas broji oko 60-ero djece u dobi od 6 do 12 godina. Voditeljica zbora je s. Valentina Baričević, KMP. Sva zainteresirana djeca za učlanjenje u zbor mogu se s roditeljima obratiti voditeljici iza sve te mise u 9.00 sati ili dolaskom na probu u dvoranu Alojzija Stepinca subotom u 10.00 sati.
Dobrodošli!

Dječji zbor Don Boscova radost upisuje nove članove

Prijave osnovnoškolske djece u zbor Don Boscova radost održat će se u subotu 15. rujna s početkom u 9 sati, kada će biti i prva proba za nedjeljnu misu. Toplo preporučujemo djeci i roditeljima!

Božićni koncert ‘Dođite i vidite djela Gospodnja’

Radujte se narodi kad čujete glas, Davidias i gosti dolaze da razvesele vas! I stvarno, crkva je bila lijepo ispunjena kako bi božićno vrijeme proživjela u glazbenom ozračju našeg dječjeg zbora Don Boscova radost, violinista Kane i Blaža te već spomenutog zbora mladih koji nedjeljom animira misu u 12 sati. Božićni koncert ‘Dođite i vidite […]

Don Boscova radost uljepšala blagdan sv. Cecilije

Naš Oratorij Dominik Savio proslavio je blagdan sv. Cecilije u srijedu, 22. studenoga. Kako smo proslavili blagdan zaštitnice glazbe i glazbenika, možete pogledati u našoj fotogaleriji. Foto: Dijana Knežević

Don Bosco susreće djecu

„Naša srca tvoj su dom, Don Bosco dobro došao!“ Nakon dočeka relikvija svetog Ivana Bosca i sudjelovanju na svetoj misi, u popodnevnim satima djeca su se zajedno sa svojim roditeljima i vjeroučiteljima, ponovno okupila na svom susretu s Don Boscom. U programu, koji su osmislile i vodile Kćeri Marije Pomoćnice  sudjelovala su djeca iz pojedinih skupina, kao i njihovi roditelji.

Don Boscov san

"U devetoj godini usnuo sam čudan san koji mi je obilježio cijeli život!" – pričao je don Bosco svojim dječacima i klericima, ali i djeci iz glazbene radionice "Don Boscova radost". Prigodom dolaska don Boscovih relikvija u župu Duha Svetoga 10.3., djeca su nastavila svoju avanturu upoznavanja svoga zaštitnika, don Bosca. U njegovom snu sudjelovali su slušajući i gledajući sadržaj sna na ilustriranim slajdovima, ali i likovnim izražavanjem koje je bilo obogaćeno kreativnošću pa su se uz vukove i medvjede na crtežima našli i krokodili.

Recept za svetost

U pripremi na dolazak don Boscovih relikvija u našu župu, djeca iz glazbeno - scenske radionice "Don Boscova radost" i ove su subote na svom redovitom susretu upoznavala lik i svetost svetog Ivana Bosca. Tema susreta bio je njegov "recept za svetost" po kojemu je živio ne samo Dominik Savio kojega danas slavimo kao sveca i uzor mladenačkog življenja evanđeoskih vrjednota već i mnoga druga djeca i mnogi mladi koji su se nadahnjivali na don Boscovim preporukama za svetost.

Don Boscov život u slikama

Pogledajte predivnu prezentaciju don Boscovog života u slikama.

Don Boscova radost na Don Bosco festu

Glazbeno – scenska radionica "Don Boscova radost" koja sve više prerasta u pravi dječji zbor, jako se trudi na svim svojim susretima što više upoznati i zavoljeti don Bosca, živjeti radosno, biti radost i pronositi ju posvuda. Skupina djece koju vodi s.Zrinka M. (KMP) okrunila je svoje siječanjske susrete nastupom na "Don Bosco festu" koji se tradicionalno održao na Knežiji u crkvi Marije Pomoćnice.

Don Bosco fest 2013

Dvanaesti salezijanski festival duhovne glazbe "Don Bosco fest 2013 “ održan je u subotu 26. siječnja u dupkom punoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb). Nastupili su bendovi, vokalno-instrumentalni sastavi i solisti iz naših odgojno-pastoralnih zajednica u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini u kojima je sudjelovalo više od 150 izvođača.

Što se ono dogodi u betlehemskoj štalici?

Na tzv. dječjoj polnoćki u 20 sati djeca iz glazbene radionice "Don Bosocva radost" upriličila su "glazbene jaslice" u kojima su pjevanjem i glumom prikazali okupljenima što se to dogodilo u betlehemskoj štalici i tko je sve došao pokloniti se Isusu. Prije završetka svete mise prisutnima su zaželjeli SRETAN BOŽIĆ zvijezdicama. U pripremi i osmišljavanju kostima u velikodušnom i kreativnom ozračju sudjelovali su i roditelji djece.