6 mjeseci od dolaska sv. Ivana Bosca u SMS

Od dolaska don Bosca u našu župu Duha Svetoga prošlo je točno šest mjeseci. Napravili smo kratki video koji će vas podsjetiti na taj predivan dan kada je nekoliko tisuća vjernika tokom cijeloga dana i noći došla vidjeti relikvije svetoga Ivana Bosca i barem na trenutak zastala u miru i molitvi.

Oproštajna svečanost u crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji

U subotu 23. ožujka u crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb) priprema se oproštajna svečanost od relikvija sv. Ivana Bosca koje su proteklih dana obišle sve salezijanske odgojno-pastoralne zajednice u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Ispraćaj relikvije svetog Ivana Bosca

U ponedjeljak, 11. 3. 2013., u ranim jutarnjim satima, oko Don Boscove relikvije okupila se Salezijanska obitelj. Salezijanci, Kćeri Marije Pomoćnice, Salezijanci suradnici, ali i mnogi mali i veliki štovatelji, u jutarnjoj molitvi časoslova i svetoj misi iskazali su svoju zahvalnost Gospodinu za dar prisutnosti ovog dragog svetca kao i za sve izmoljene milosti po njegovom zagovoru.

Don Bosco i mladi na Jarunu

"I vas sam vidio u svojim snovima...." U bogatstvu cjelodnevnog duhovnog programa u prisutnosti Don Boscove relikvije svoje mjesto našli su i mladi koji su u velikom broju sudjelovali na svetim misama i na večernjem programu koji su pripremili mladi iz Vijeća mladih sa s. Zrinkom (KMP) i Salezijancima. Na samom početku prisutne su u ozračje molitve uveli animatori uprizorivši susret Don Bosca i mladića Bartolomeja Garellia. Duhovni susret sa svojim ocem i učiteljem glazbeno su pratili bendovi Davidias i El Shaddai, a molitveno - meditacijsko bogatstvo osmislile su molitvena skupina Božja pobjeda i mladi iz Jedra.

Mladi animirali križni put 10.3.

Mladima naše župe prepuštena je animacija križnog puta u 18:15. Četrnaest aktivnih župljana čitalo je postaje Isusove muke. Za koji trenutak počet će bdijenje koje će također animirati naši mladi. Nakon bdijenja imati ćete priliku moliti u tišini pred relikvijama svetoga Ivana Bosca sve do 5:30 kada započinje molitva časoslova, a u 6:00 će započeti sv. misa te ispračaj relikvija iz naše župe.

Don bosco susreće Salezijance suradnike i obiteljsku zajednicu

U nedjelju 10.03.2013. od 16.30. do 18.00 sati bdijenje uz relikvije don Bosca u svetištu Svete Mati Slobode su animirali Salezijanci suradnici i obiteljska zajednica naše župe.

Proslavljen dolazak sv. Ivana Bosca -sv. misa 12h

Svečano misno slavlje u 12 sati u Svetoj Mati Slobode predvodio je mons. Alessandro D'Errico, apostolski nuncij. Uz relikvije Don Bosca prisutno je bilo oko dvije tisuće vjernika medu kojima i gradonačelnik grada Zagreba.

Don Bosco susreće djecu

„Naša srca tvoj su dom, Don Bosco dobro došao!“ Nakon dočeka relikvija svetog Ivana Bosca i sudjelovanju na svetoj misi, u popodnevnim satima djeca su se zajedno sa svojim roditeljima i vjeroučiteljima, ponovno okupila na svom susretu s Don Boscom. U programu, koji su osmislile i vodile Kćeri Marije Pomoćnice  sudjelovala su djeca iz pojedinih skupina, kao i njihovi roditelji.

Dočekali smo don Bosca

Pred prepunim dvorištem i crkvom Svete Mati Slobode dočekali smo svetog Ivana Bosca. Stotine mladih pjevali su i klicali don Boscu. Kako je sve izgledalo pogledajte u galeriji slika. Pozivamo vas da u što većem broju iskoristimo ovu jedinstvenu životnu prigodu i milost da možemo dočekati i pozdraviti ovog velikog sveca i osnivača salezijanske družbe te mu se dodatno uteći svojim molitvama.

Završne pripreme za dolazak don Bosca

Ovih dana pri kraju su pripreme uoči dolaska relikvija svetog Ivana Bosca u našu župu. Jučer je obavljen zadnji koordinacijski sastanak sa župnikom don Antom, don Damirom, časnom sestrom Zrinkom i ostalim župljanima- voditeljima pojednih grupa, kako bi se provjerile sve zadane upute i obveze.