Svake godine pa tako i ove Josipove godine, započinjemo 20. siječnja Veliku devetnicu našem zagovorniku i zaštitniku, prikazujući Mu našu domovinu i sve nevolje koje su nas zadesile, našu župu, sve nas štovatelje i naše osobne nakane, kroz 6 nakana :                                                    

1. zahvale za mnogobrojna uslišanja iz proteklih godina, ali i ponovo molbe za naše obitelji, djecu i mladež, za vjeru, ljubav i slogu u obiteljima

2.  za uspješno školovanja djece i mladih,

3.  pronalaženje radnog mjesta u domovini i pravednu naknadu,

4.  dar bračnog partnera, brak blagoslovljen ljubavlju i djecom,

5. za duhovna zvanja odgovorno vršenje dužnosti u obitelji i domovini

6. za blagu i svetu smrt

Počastimo sv. Josipa kao oca, oca punog ljubavi, poslušnog oca, Oca koji prihvaća, oca kojeg resi kreativna hrabrost, marljivog oca, a uvijek u sjeni, kako ga je, okarakterizirao  njegov veliki štovatelj, papa Franjo, upravo u proglašenoj Godini sv. Josipa! Stoga, dođite, pridružite nam se kroz devet Njegovih srijeda od 20. siječnja, do 19.ožujka, svetkovine sv. Josipa, pobožnošću u 18,20h u crkvi Sveta Mati Slobode, a zatim Misnim slavljem u 19h!  

Neka se „rodi“ što više novih duša koje će se Njemu uteći u zagovor i predati Mu sebe i svoje obitelji! Vjerujte nam, neće vas razočarati! Mi MZ sv. Josipa, župe Duha Svetoga, možemo vam to posvjedočiti našim mnogobrojnim primjerima uslišanja.                                                      

Obratimo mu se molitvom pape Franje:

                        Zdravo, Čuvaru Otkupiteljev,            
                        Zaručniče Blažene Djevice Marije.
                        Tebi je Bog povjerio svoga jedinorođenog Sina;
                        u tebe se je Marija pouzdala;
                        s tobom je Krist postao čovjekom.
                        Blaženi Josipe i nama
                        podari svoje očinstvo
                        i vodi nas na životnomu putu.
                        Izmoli nam milost, milosrđe i hrabrost,
                        i brani nas od svakog zla. Amen.
       

                                              Sveti Josipe, 150g zaštitniče Crkve, 333.g domovine Hrvatske i 14g. zaštitniče Tvoje MZ župe Duha Svetoga, moli za nas!