Jedno od sedam tjelesnih djela milosrđa kaže: ,,Bolesnika i utamničenika pohoditi.” Jesmo li mi danas zaboravili na to djelo milosrđa i uzeli od Crkve samo ono što je nama ugodno? Prema tome koliko je bolesnih, osobito starije populacije, željno razgovora rekla bih da jesmo.

Lako je ljubiti onog zdravog i nasmijanog, ali teško onog bolesnog kojega ti trebaš nasmijati. Lako je slušati onoga koji priča lijepe trenutke, ali teško onoga koji govori o svojoj patnji. Isus nam je svojim križem pokazao da ćemo se žrtvovati kako bismo ljubili i da ćemo patiti s drugim i za drugoga. Sjeti se Isusa kada susrećeš bolesne. Sjeti se da ih Isus ne bi izjegavao nego bi došao baš među njih. Dođi među njih i olakšaj im time što ćeš ih saslušati.

Papa Franjo nam govori: ,,Trebamo neprestano razmatrati djela milosrđa. To je izvor radosti, mira i spokoja. Naše spasenje o tome ovisi.” Pokažimo djelima milosrđa da smo kršćani i da je naš cilj kraljevstvo nebesko.

Autorica: Marija Balukčić

GALERIJA SLIKA