Svake se godine na blagdan Uzvišenja Svetoga Križa slavi misa u maloj kapelici, posvećenoj upravo Svetom Križu, koja se nalazi u Ulici Jarun u blizini naše crkve. Don Stjepan Pasarić predvodio je misu u 11 sati pred 40-ak okupljenih župljana, većinom odrasle dobi, koje sigurno vežu predivne uspomene uz ovu kapelicu izgrađenu 30-tih godina prošlog stoljeća.

Don Stjepan je svećenik koji uvijek govori iz srca, nastojeći prenijeti vjernicima svoje iskustvo Božje ljubavi koju je osjetio u životu. „Križ nam je svima najbolji dokaz koliko nas Bog ljubi i koliko nam se neprestano daje, stoga je važno da si danas to svi zajedno posvjestimo“, istaknuo je don Stjepan. Njegova je ljubav neprocjenjiv dar koji se očituje u križu kojeg mi danas slavimo i kojim se ponosimo. U križu je naše spasenje jer nema veće ljubavi na ovome svijetu od ljubavi Božje prema čovjeku.

Nakon mise uslijedilo je već tradicionalno prigodno druženje kod restorana „Pupa“ koji se nalazi odmah iza kapelice.

Autor: Marino Pleić