Naša molitvena zajednica sv. Josipa priključila se inicijativi 40 dana za život koja je započela 7. ožujka, paralelno s korizmom. Tijekom ožujka, ali i travnja dolazili smo samoinicijativno, pojedinačno, pred bolnicu sestara Milosrdnica u Vinogradskoj ispred Kapelice Srca Isusova na ulasku u bolnicu, priključivši se neprekidnom miroljubivog bdijenju uz zajedničku molitvu ili pojedinačnu, u tišini srca svoga za svaki začeti život da se i rodi, da mu se ne prekine život. Radosna srca susretali smo mnoge koji su nam se pridružili, a još radosniji kada smo ugledali naše župljane, štoviše našu mladost, mladiće i djevojke spremne donositi Kristovo svjetlo i nadu majkama i očevima. Naša prisutnost također je bila poruka medicinskom osoblju koje vrši abortuse te onim roditeljima koji su ih učinili. Naša prisutnost je znak i jamac milosrdne Božje ljubavi koja će oprostiti svakome tko se iskreno i ponizno pokaje.

Molitva:
Gospodine, ovih dana dok bdijemo ispred bolnica susrećemo mnoge ljude. Često doživljavamo osudu i ruganje. Molimo Te, daj nam snage da u tim situacijama možemo biti ponizni da ih ne osuđujemo, već da molimo za njih kao i za roditelje da spremno prihvate svaki začeti život. Gospodine, podari nam blago i ponizno srce koje će uvijek biti spremno praštati i koje će u svakom čovjeku moći prepoznati Tvoje ljubljeno dijete. Isuse blaga i ponizna srca učini srce moje po srcu Svome. Amen!

GALERIJA SLIKA