Uključimo se u molitvu Velike devetnice sv. Josipu od srijede 16. siječnja do 13. ožujka u 18,20h, a zatim sudjelujmo na svetoj misi u 19h, svake srijede do svetkovine sv. Josipa. Svoje osobne nakane mogu se napisati i staviti u košaricu ispred oltara i kipa sv. Josipa, koje će biti prikazane za vrijeme sv. mise u Molitvi vijernika, a na koje ćemo moliti svih 9 srijeda.                                   

MOLIMO NA 6  NAKANA:                                                                                                                                                                                                  

1. OSOBNU NAKANU I NAKANU SVOJE OBITELJI, BLIŽNJIH U POTREBI,

2. ZA USPJEŠAN ZAVRŠETAK ŠKOLOVANJA DJECE I MLADIH,

3. ZA PRONALAŽENJE RADNOG MJESTA, 

4. ZA DAR BRAČNOG PARTNERA, BRAK BLAGOSLOVLJEN LJUBAVLJU I DJECOM,

5. ZA DUHOVNA I REDOVNIČKA ZVANJA, ZA DOMOVINU                                                                                                       

6. ZA BLAGU I SVETU SMRT                                                                                                                                                             

 

Sveti Josip bio je zaručnik Blažene Djevice Marije i poočim Isusa Krista. Po zanimanju je bio tesar i svojim radom skrbio je za Isusa i Mariju. Stoga ga Crkva štuje kao zaštitnika obitelji i uzora obiteljskog života, zaštitnika bolesnika i umirućih. Bio je predan radu, molitvi, šutnji, skromnosti, te komunikaciji s Bogom i vršenju volje Božje i pun vjere i pouzdanja u Boga. Sv. Josip pokazuje kako se služi Isusu, Spasitelju čovjeka!  

 

Devetnicom sv. Josipu želimo također zahvaliti za 331 godinu zaštite naše domovine Hrvatske, kao i za mnoga uslišanja kroz uskoro 12 godina postojanja naše Molitvene zajednice.

 

Dođimo i molimo zajedno! Činimo to tiho, nenametljivo – baš po uzoru na našeg zaštitnika sv. Josipa.

 

Neka se iz naših srdaca vine vapaj i molba sv. Josipu za zaštitu:

     “SVETI JOSIPE, ZAŠTITNIČE CRKVE I DOMOVINE, MOLI ZA NAS!                                                                                         

Marija, voditeljica MZ sv. Josipa