Svete subote 1. rujna 2018. godine Proštenja Krvi Kristove u Ludbregu i naša MZ sv. Josipa sa župljanima Duha Svetoga uveličala je taj veliki dan proslave Krvi Kristove. U  jutarnjim satima nakon blagoslova župnika don Danijela, krenuli smo na naše 8. zavjetno hodočašće MZ u Ludbreg. S velikom radošću u srcima, odanošću i zahvalom, obišavši oko oltara, poklonili smo se relikviji Predragocjene Krvi Kristove u  Crkvi Presvetog Trojstva, zahvalivši Isusu za prolivenu Krv za naše spasenje i otkupljenje, predajući u zaštitu sve mile drage iz obitelji, te župne i Molitvene zajednice i svih potrebitih.

Središnje euharistijsko slavlje predvodio je varaždinski biskup Josip Mrzljak u zajedništvu s velikim brojem svećenika iz Varaždinske, Sisačke te Bjelovarsko-križevačke biskupije, kao i Zagrebačke nadbiskupije pred nekoliko tisuća hodočasnika pristiglih sa svih strana naše domovine. Od  13-15 sati prisustvovali smo klanjanju  Presvetom Sakramentu u zavjetnoj  kapeli, uz nakane za pale u Domovinskom ratu, kao i hrvatske obitelji. Nakon križnog puta od 15-16h, a uz predivna razmatranja i molitve za obitelj mladog svećenika Matije Glavice koji ih je sam sastavio, primili smo hodočasnički blagoslov s Presvetim, te ispunjenim dušama i raspjevanim srcima vratili se svojim obiteljima i župljanima, prenoseći im blagoslove s euharistijskog slavlja Neka je navijeke slavljena i blagoslovljena Krv Kristova!

GALERIJA SLIKA