Rođendan našeg jarunskoga Oratorija Dominik Savio proslavili smo prošle nedjelje, 6. svibnja, na dan same svetkovine ovoga mladoga sveca. Zašitinikom našega Oratorija postao je, iako je jako malo vremena svoga života uz Don Bosca proveo u oratoriju, zbog srca koje je gorjelo za svetošću.

Kako je i sam Dominik Savio volio započeti svoj dan svetom misom i mi smo njegovu svetkovinu započeli jutarnjom misom u 9h koji je predvodio naš ravnatelj Oratorija don Ivan Terze. Nakon misnoga slavlja, u prostorima našeg atrija naši su animatori pripremili mnoštvo štandova za igru, veselje i zabavu po uzoru na Dominikovu poznatu formulu : veseo + dobar – zao = svet. Na štandovima poput vodećeg slijepca, pijanog nogometa, obaranja ruku i trčećega križića-kružića djeca su uz velike osmjehe i puno truda osvajala bodove kako bi osvojili sto bolje nagrade. Iako je prognoza bila sunčana, zadesila nas je u jednome trenutku čak i kiša bombona!

Nakon odigranih štandovskih igara i podijeljenih nagrada za najvrijednije i najspretnije igrače, zaključili smo rođendan našega Oratorija. Željno vas očekujemo i iduće godine!

Autorica: Ana-Marija Tucak

GALERIJA SLIKA