U srijedu 14. veljače je Čista srijeda i početak korizme. Taj dan je post i nemrs. Korizma je vrijeme priprave za svetkovinu Uskrsa, najveći blagdan naše kršćanske vjere. Kroz četrdeset dana molitve i odricanja pripremimo se na otajstvo Kristove muke i uskrsnuća.

U tom se vremenu odvija pobožnost križnog puta. Mi smo do sada imali tu pobožnost petkom i nedjeljom. Petak je prikladan dan jer je ionako na taj dan Isus podnio muku i nosio je Križ na Golgotu. Nedjelja nije najprikladnija iako smo to do sada radili jer smo htjeli da što više ljudi bude na toj pobožnosti. Zašto nije prikladna? Svaka je nedjelja, naime, spomen Kristova uskrsnuća, bez obzira što se radi o nedjelji u korizmi. Zato smo odlučili, a tako je i zagrebačka nadbiskupija dala naputak, da nedjeljom više neće biti pobožnosti križnoga puta. Umjesto toga, slavit ćemo tu pobožnost srijedom. Dakle, dva dana u tjednu, kao i do sada. Na taj način znakovitije ćemo slaviti to vrijeme korizme. Na čistu srijedu neće biti križnog puta.

U skladu s time, petkom ćemo skupljati milostinju koja će ići za potrebite naše župe.