Uključimo se u molitvu velike devetnice sv. Josipu u Crkvi Duha Svetoga, Dugoratska 2 od 1. molitvene srijede 17. siječnja 2018. u 17,25h, a zatim sv. misom u 18h, svake srijede do svetkovine sv. Josipa. Svoje osobne nakane možemo napisati i staviti u košaricu ispred oltara koje će biti prikazane za vrijeme sv. mise u molitvi vijernika, a za koje ćemo moliti svih devet srijeda. MOLIMO NA 6  NAKANA:                                                                                                                                                                                                 

  1. Svatko može prikazati sv. Josipu osobnu nakanu i nakanu svoje obitelji, bližnjih u potrebi.
  2. Molimo: za uspješan završetak školovanja djece i mladih,
  3. Za pronalazak radnog mjesta,
  4. Za dar bračnog partnera, brak, blagoslov ljubavlju, djecom,
  5. Za duhovna zvanja u salezijanskoj župi i domovini,
  6. Za blagu i svetu smrt.

Sveti Josip bio je zaručnik blažene Djevice Marije i poočim Isusa Krista. Po zanimanju je bio tesar i svojim radom skrbio je za Isusa i Mariju. Stoga ga Crkva štuje kao zaštitnika obitelji i uzora obiteljskog života, zaštitnika bolesnika i umirućih. Bio je predan radu, molitvi, šutnji, skromnosti te komunikaciji s Bogom i vršenju volje Božje i pun vjere i pouzdanja u Boga. Sv. Josip pokazuje kako se služi Isusu, spasitelju čovjeka! Devetnicom sv. Josipu želimo također zahvaliti za 330g. zaštite naše domovine Hrvatske, kao i za mnoga uslišanja kroz 10g. postojanja naše MZ Župe Duha Svetoga. Dođimo i molimo zajedno u GODINI SV. JOSIPA! Činimo to tiho, nenametljivo – baš po uzoru na našeg zaštitnika sv.Josipa.  Neka se  iz  naših  srdaca  vine  vapaj i molba sv. Josipu  za  zaštitu: “SVETI   JOSIPE,  ZAŠTITNIČE  CRKVE  I  DOMOVINE,  MOLI ZA NAS!                                                               

Marija, voditeljica MZ sv. Josipa Župe Duha Svetoga