10. siječnja 2018. godine, molitvene srijede sv. Josipu bila nam je posebna čast, radost, a iznad svega milost od Boga, po zagovoru sv. Josipa, da nam je misno slavlje u našoj Crkvi Duha Svetoga predvodio i uzveličao fra Matija Marijić, mladomisnik, čijem smo zaređenju prisustvovali 16.7.2017. u zagrebačkoj katedrali, a bili pozvani od njegove majke, a naše moliteljice Nade. Bila nam je posebna milost i na Mladoj misi 30.7. u Crkvi Uzvišenja svetoga Križa u Sigetu, gdje smo dobili mladomisnički blagoslov polaganjem njegovih posvećenih ruku na naše glave i osobnom molitvom nad nama.

Pozvali smo ga tada i u našu MZ da nam dođe i evo odazvao se na našu posebnu radost! Bilo je to lijepo misno slavlje s nadahnutom homilijom, a na kraju i mladomisničkim blagoslovom svim prisutnim vjernicima – moliteljima MZ sv. Josipa. Hvala Bogu na toj velikoj milosti i časti koju smo zaslužili nakon toliko godina molitve sv. Josipu i za svećenička i redovnička zvanja da i u našoj Crkvi i MZ sv. misu nam održi upravo jedan tako divan, samozatajan, ponizan i drag mladomisnik fra Matija koji je upravo i izrastao iz obitelji kojoj je sv. Josip bio uzor, zaštitnik i odgojitelj. Tako mio i drag fra Matija, poticaj nam je da i dalje i još jače molimo i ustrajemo na molitvama sv. Josipu za duhovna zvanja iz naših obitelji u našoj Crkvi.

Sv. Josipe, štiti, zagovaraj i vodi sve naše svećenike!

GALERIJA SLIKA