Protekli tjedan održali smo duhovne obnove za osnovnoškolce i srednjoškolce, kako polaznicima župnih kateheza, tako i onima u našim sportskim grupama.

U srijedu 13. prosinca održana je duhovna obnova pod geslom „Pripravite put Gospodinu“. Taj dan bio je rezerviran za četvrtaše i petaše, koji su priliku za sakrament ispovijedi imali tijekom dana, a duhovna obnova započela je u 19h svetom misom koju je predvodio don Ivan Terze. Nakon svete mise uslijedio je ostatak programa u dvorani bl. Alojzije Stepinac koji su vodili vjeroučiteljica Ivana Markić i animator Roko Špoljar. Sudionicima je ponajprije prikazan kratki igrokaz pod nazivom „Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze“, a potom je uslijedio kratki duhovni nagovor o pripremi našeg srca za Božić. Ono najvažnije što možemo učiniti u ovom vremenu priprave jest da pripremimo svoja srca i otvorimo ih za Isusov dolazak. Nakon jedne duhovne teme uslijedila je jedna svjetovna koju je predvodio Roko. Govorio im je o nasilju među djecom koje je ne samo fizičko nego i verbalno, te ih pozvao da se potrude što manje izrugivati i ogovarati jedni druge, ali i prestati se fizički obračunavati.

Nakon nagovora uslijedilo je druženje u našem oratoriju.

Autorica: Ivana Markić