Radujte se narodi kad čujete glas, Davidias i gosti dolaze da razvesele vas! I stvarno, crkva je bila lijepo ispunjena kako bi božićno vrijeme proživjela u glazbenom ozračju našeg dječjeg zbora Don Boscova radost, violinista Kane i Blaža te već spomenutog zbora mladih koji nedjeljom animira misu u 12 sati.

Božićni koncert ‘Dođite i vidite djela Gospodnja’ protekao je uz melodije najljepših božićnih i duhovnih pjesama poput Princ mira, Reci Marijo i Zdravo budi mladi Kralju. Ako je istinita ona izreka ‘tko pjeva, dvaput moli’ koju je navodno izrekao sv. Augustin, onda naši pjevači mogu odmoriti narednih tjedan dana. Šalu na stranu, mogli smo stvarno svjedočiti kako glazbeni taktovi i melodija mogu posebno uzdići čovjekovu dušu prema Gospodinu. Užitak je slušati djecu i mlade kako svojim glasovima slave Gospodina i Njegov skorašnji dolazak.

Neka glazba nastavi svirati u našim srcima kako bismo spremni dočekali rođenje maloga Isusa.

Autor i foto: Marino Pleić

GALERIJA SLIKA