Prošloga utorka Obiteljska zajednica održala je formativni susret na kojem je o Mariji kao aktualnom mjestu susreta s Bogom i čovjekom govorila prof.dr.sc. s. Marija Pehar.

U vrlo zanimljivom izlaganju govorila je o Mariji kao ženi potpune vjere koja je od početka povjerovala. Prolazeći kroz manje poznate slike iz njenoga života istaknula je kako se od nas očekuje da slijedimo Mariju i da ju oponašamo u njezinu predanju. Naglasila je kako se na Marijinu životu najbolje vidi kako „ne moći trpiti znači ne znati ljubiti“. S. Pehar približila nam je lik Marije kao žene koja dijeli i našu svakodnevicu i potaknula sve prisutne na posve novi pristup promišljanju o Mariji kao majci Isusovoj.

Susret je znakovito završen s pitanjem svima nama: „Možeš li u tu Svemoć dati vlastiti život da se u njemu izvršava njegova volja?“