Nakon vrlo aktivne i uspješne pastoralne godine, nestrpljivo smo očekivali prvo okupljanje Obiteljske zajednice nakon ljetnog odmora. S obzirom da nam je već postao običaj susrete započeti duhovnom obnovom, župnik i naš duhovni voditelj don Ante Vasilj, poveo nas je na duhovni vikend (16. i 17. rujan) u Pastoralni centar Plitvice (Mukinje) gdje smo zimus proveli providonosne trenutke.

Desetak obitelji je sudjelovalo u bogatom duhovnom programu koji je uključivao svete mise, klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom (uvijek plodonosno), krunicu, razmatranje, jutarnju molitvu itd. Nužno je istaknuti razmatranje o grijehu gdje nam je župnik (”čitajući nas”) posvijestio mnoge dubinske aspekte grijeha (otupljenje savjesti, narav grijeha, osjećaj svetosti, vrlinama protiv grijeha, problematika ”lakih” grijeha, upozoriti na grijeh, oprost, spasenje kao konačni cilj itd.) kojih nismo bili svijesni ili nismo pridodavali važnost. Potaknuti na razmišljanje i preispitivanje stavova, temu grijeha smo dugo prebirali na zajedničkom večernjem druženju, a posebice u šetnjama po prekrasnim prirodnim darovima.

Susret smo zaključili misnim slavljem zajedno sa župljanima koju je župnik dodatno obogatio nadahnutom propovijedi, a mi pjesmom koja je potrajala dugo nakon mise. Na kraju, ne smijemo zaboraviti veselu proslavu rođendana najmlađeg sudionika duhovne obnove gdje se mogla opipati važnost našeg zajedništva (prisustva) i zajedničkog hoda prema Kristu.

Duhovno okrijepljeni spremni smo posvetiti se našoj župi u novoj pastoralnoj godini kroz brojne planirane aktivnosti (slavljenjem misa, formativnim susretima, hodočašćima, izletima, potporom Savjetovalištu i brojnim novim inicijativama), a ovim putem pozivamo sve obitelji naše župe da nam se pridruže i dodatno nas obogate.

GALERIJA SLIKA