Svete subote 31. kolovoza 2013. godine Molitvena zajednica sv. Josipa sa župljanima Župe Duha Svetoga bila je na svom 3. hodočašću – Euharistijkom prošteništu Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu. S nama je hodočastio i naš novi svećenik, don Filip Tomić koji nam je svojom duhovno nadahnutom riječju obogatio i uljepšao ovo hodočašće.

Bila je to 500. obljetnica donošenja bule pape Leona X, koji je 19.ožujka 1513. izdao bulu- papinsko pismo u kojem je događaj proglašen autentičnim. On je sam vodio procesiju s relikvijom ulicama Rima 1513. Također nalaže da se relikvija za sva vremena čuva u Ludbregu i u nedjelju prije Male Gospe izlaže narodu na pobožnost i klanjanje. Tako je službeno i utemeljeno ludbreško proštenište Predragocjene Krvi Isusove, a Ludbrešku crkvu je obdario mnogim oprostima.

GALERIJA SLIKA