U ponedjeljak 21.ožujka 2016. godine obitelji nestalih hrvatskih branitelja su veliki tjedan započele susretom u Zagrebu. Smisao susreta je u zajedničkoj molitvi i sjećanju na one koji su položili živote na oltar Domovine, osobito one koji još uvijek nemaju groba, pronaći novu snagu za radost isčekivanja uskrsnuća Kristova. Obitelji nestalih osoba najveću bol i tugu za svojim najmilijima osjećaju upravo za vrijeme blagdana kada se obitelji okupljaju za zajedničkim stolom. Pod motom „Ako naši najmiliji ne mogu doći k nama, doći ćemo mi njima“ obitelji su položile vijence i svijeće na gradskom groblju Mirogoj, kod spomenika „Glas hrvatske žrtve-Zid boli“ gdje su uklesana imena svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja i civilnih žrtava agresije na Republiku Hrvatsku. Vijence i svijeće su položili i kod zajedničke grobnice neidentificiranih posmrtnih ostataka Kenotaf gdje se nalazi oko 500 limenih sanduka sa posmrtnim ostacima. Nakon polaganja vijenaca obitelji su obišle kosturnicu i u tišini se pitale jesu li možda baš njihovi najmiliji u tim lijesovima.

Na oba mjesta su podršku obiteljima dale institucije Republike Hrvatske, udruge iz Domovinskog rata, a vjerničku molitvu za one koji su napustili ovaj svijet predvodio je don Ante Vasilj, župnik župe Duha Svetoga. Susret je završen misnim slavljem u crkvi Sveta Mati slobode gdje su su obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja i civilnih žrtava iz Vukovara, Osijeka, Pule, Zagreba, Siska, Daruvara, Pakraca, Lipika, Vinkovaca i drugih mjesta kroz molitvu uputili sve svoje nade i želje Svevišnjem, a posebno želju da se za njihova života pronađu njihovi najmilji. Ovaj susret je jedan u nizu dugogodišnjih susreta u glavnom gradu Hrvatske i u crkvi koja u posvećenom prostoru – Kenotafu čuva sjećanje na sve one koji su svoje živote dali za svoju braću, svoje obitelji, svoju Domovinu.

GALERIJA SLIKA