Katedrala je Majka svih crkava. U srcu svakoga vjernika ona zauzima posebno mjesto poštovanja. Zagrebačka je prvostolnica u mnogočemu posebna. Među lijepo urešenim kamenjem od kojeg je sazdana i isklesana, naša katedrala čuva živo svjedočanstvo vjere svojih vjernika. Još je posebnija jer čuva zemne ostatke najsvjetlijeg lika Crkve u Hrvata – blaženoga kardinala Alojzija Stepinca. Pjevači našeg Mješovitog pjevačkog zbora imali su posebnu čast predvoditi pjevanje u euharistijskome slavlju posljednjeg dana trodnevnice uoči Stepinčeva, u utorak 9. veljače 2016. Dirljiv je bio sami uspon na kor katedrale, stepenicama kojima su se uspinjali brojni hrvatski znani i neznani crkveni glazbenici. Tako je pedesetak članova našeg zbora, potpomognuto s nekoliko pjevača franjevačkog bogoslovskog zbora iz Dubrave, liturgijskim pjevanjem predstavilo svoju župu i u zajedništvu s okupljenim pukom slavilo Gospodina u liku bl. Stepinca. Euharistijsko je slavlje predslavio mons. Juraj Jezerinac, vojni ordinarij u RH u zajedništvu s nekoliko svećenika i kanonika. Za orguljama je bila župna orguljašica Anita Kaić Poslek, prof., a sve pod ravnanjem zborovođe Maruše Bartolić, prof. Uspomena na ovaj susret u katedrali i predvođenje pjevanja po prvi put čuvat će pjevači dugo u svojem srcu i mislima utječući se blaženom Stepincu za zagovor te moleći Gospodina za njegovo što skorije proglašenje svetim.

GALERIJA SLIKA