Članovi Obiteljske zajednice Župe Duha Svetoga sudjelovali su na 2. Nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji koji je prošle nedjelje, 19. travnja, održan na Trsatu. Našu je župu predstavljalo 13 obitelji koje su zajedno sa svojih 25-ero djece na poseban način doživjeli ovaj susret na kojem je sudjelovalo više od 10.000 ljudi. Put do Trsata bio je ispunjen trenucima zajedništva zahvaljujući predanom vodstvu Don Filipa koji je animirao i poticao sve hodočasnike da zauzeto živimo jedni za druge. Na poseban ćemo način pamtiti trenutke zajedništva za vrijeme euharistijskog slavlja kao i zajedničko blagovanje nakon službenog završetka susreta. Sve nas je dojmio trenutak kada su naša najmlađa djeca prevodila molitvu krunice na povratku u Zagreb dok smo se prisjećali poziva mons. Valtera Župana koji je na Trsatu obiteljima poručio: „Trudite se sudjelovanjem na nedjeljnoj misi i u obiteljskim zajednicama napredovati u poznavanju evanđelja, u poznavanju Isusa Krista“. Na Trsatu smo sve naše obitelji u župi na poseban način stavili pod zaštitu Majke Bojže, naše Svete Mati Slobode. 

članovi Obiteljske zajednice