U četvrtak 16. listopada u župi Duha Svetoga upriličen je svečani zaziv Duha Svetoga za početak prve školske godine Salezijanske osnovne škole. Euharistijsko slavlje predvodio je pomoćni biskup zagrebački Mijo Gorski uz koncelebraciju provincijala don Peje Orkića, župnika don Ante Vasilja i duhovnika škole don Damira Stojića. Ohrabrivši djecu da uvijek hrabro tragaju za svjetlom, koje je uskrsli Krist, biskup je poručio učenicima da su znanje i mudrost milosni Božji darovi u borbi protiv mraka, koje je neznanje, a da su učitelji i roditelji poput krijesnica putokazi na njihovu životnom putu. Izrazivši podršku novoosnovanoj katoličkoj školi, biskup je zahvalio salezijancima suradnicima na hrabrom pothvatu otvaranja škole, braći salezijancima na njihovoj potpori i roditeljima koji su prepoznali njezinu vrijednost. Svojom su radosnom pjesmom, prinosom darova i molitvom misno slavlje uljepšali prvašići. U ime škole i osnivača biskupu je od srca zahvalila ravnateljica Karmela Tomašević pozvavši učenike da mu predaju dar koji su sami pripremili – sliku sa svojim likovnim radovima na kojima su prikazali svoj razred, školu i Don Bosca. Svečani zaziv završio je zajedničkim druženjem u prostorijama škole.