Dan Salezijanske obitelji okupio je u subotu 25. listopada u Zagrebu sve četiri grane Salezijanske obitelji koje djeluju u Hrvatskoj. Salezijanci, Kćeri Marije Pomoćnice, salezijanci suradnici i Don Boscovi bivši učenici susreli su se u zavjetnoj crkvi Svete Mati slobode na Jarunu, gdje su uz svetu misu imali prigodan program. Za uvod mladi iz Pokreta salezijanske mladeži pripremili su igrokaz u kojem Don Bosco zajedno s drugim salezijanskim svecima u nebu priprema proslavu svog 200. rođendana. Pritom s nebesa promatra i Salezijansku obitelj u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Tijekom igrokaza svaka od četiri grane Salezijanske obitelji predstavila je svoje djelovanje. Sveto misno slavlje predvodio je don Pejo Orkić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije, uz prisutnost salezijanaca koji su stigli iz svih dijelova provincije. Don Pejo Orkić istaknuo je kako je 200. obljetnica rođenja svetog Ivana Bosca „velika prilika, ali i izazov da s još većim radom Salezijanska obitelj odgojno i pastoralno djeluje među djecom i mladima, prepoznavajući u njihovim životima plodove Duha i dijeleći s njima njihove probleme i patnje.“ Nakon ručka održan je promocija novog CD-a, autora Dragutina Siladija, Don Boscovog bivšeg učenika. Uz Isusa i Mariju, najveći broj pjesama posvećen je Don Boscu i mladima. U zabavnom dijelu programa, nakon što je don Goran Antunović svojim mađioničarskim trikovima zagrijao sve prisutne, različitim točkama predstavili su se Kćeri Marije Pomoćnice, te salezijanci suradnici iz Rijeke, Splita i Zagreba. Posebno znakovit trenutak bio je kada su prema Don Boscu na nebu upućeni baloni s imenima članova Salezijanske obitelji. Susret je završio zajedničkom molitvom i ljubljenjem relikvija svetog Ivana Bosca. Četvrta grana Salezijanske obitelji, Savez Don Boscovih bivših učenika, održala je nakon zajedničkog programa svoju reizbornu skupštinu.

 GALERIJA SLIKA