Na 1. nedjelju došašća, osim prve svijeće na adventskom vijencu, prvopričesnici župe Duha Svetoga na zagrebačkom Jarunu, "zapalili" su svoja srca prepuna dobre volje za susret s Isusom u sakramentu Svete euharistije i svečano se predstavili cijeloj župnoj zajednici.

Znakovitost došašća, liturgijskog vremena koje nam otvara mogućnost da idemo ususret Isusu i jedni drugima, odrazila se danas u prisutnosti prvopričesnika, njihovih roditelja, vjeroučitelja i kateheta koji ih pripremaju za susret s euharistijskim Kristom. Na misi u 9 sati koju je predvodio župnik don Ante Vasilj, prvopričesnici su glasno i odvažno izrekli svoja DA – svoju spremnost i žar da postanu Isusovi prijatelji i da On zauvijek bude njihov suputnik i najbolji prijatelji. Predstavili su se župnoj zajednici, a sestra Jelena Kolar koja priprema ovu novu generaciju prvopričesnika, prozvala ih je imenom i prezimenom nakon čega im je župnik uručio molitvenike.

 

 

 

 

 

KMP