Misno slavlje u u subotu u 19 sati predovodio je mons. Zef Gashi, Barski nadbiskup, a propovijed poglavara Chaveza je prevodio don Ivan Marijanović. U svojoj propovijedi poglavar je istaknuo kako svaki od svetaca promatra Isusa kroz određeni vid, a don Bosco ga je vidio kao dobrog pastira koji se brine za izgubljene ovce. Za razliku od onih koji mlade iskorištavaju, on posvećuje cijeli svoj život u korist njima. Tražio je one koji su u najvećoj potrebi jer to i radi dobar pastir. Navijestio je kako mlade treba staviti u središte pozornosti kao što je u nasljedovanju Krista činio i don Bosco jer mladi ne trebaju biti potrošači, već protagonisti.


Ono što je taj veliki svetac ponudio mladima je vrlo jednostavan program sreće u kojem je najbitnija životna radost koju nitko ne može ukrasti. Najvažnije je da nam Isus bude prijatelj jer je On jedini koji je dao život za nas i jedini koji će nas uskrsnuti. Na sve nas je zazvao blagoslov naše Nebeske Majke koje bila bila majka i učiteljica Don Boscu, tako je danas i nama.

GALERIJA SLIKA