Za Krista svjedočimo ljubavlju koja nas ujedinjuje i životom koji darujemo za druge. Budimo, kao Isus, jedni uz druge, jedni s drugima, jedni za druge. To je ono najljepše što možemo učiniti i za ovaj Uskrs. Sveto misno slavlje predvodio je don Ante Vasilj. Crkva je bila puna, no gužva nije bila ništa veća nego što je to slučaj svake nedjelje u Sv. Mati Slobode. Osim same svete mise, održan je i blagoslov hrane.

Uskrs je prvi, najstariji i najveći blagdan kršćanstva. Stoga se u kršćanskom bogoslužju svaka nedjelja slavi kao dan Gospodinova uskrsnuća. Uskrs nije slavlje samo minuloga, davnoga događaja Kristova života, nego slavimo Njega, Uskrsloga. Slavimo Kristov prijelaz iz vremena u novo postojanje života.
Tim događajem Isus je savršeno očitovao Božju ljubav prema nama, nadvladao grijeh svijeta, pobijedio smrt i ušao kao čovjek u Očevu slavu te poslao svojima Duha Svetoga. Taj događaj označava početak posljednjih vremena u kojima više ne vlada grijeh već ljubav.
Svi su kršćani pozvani nadvladati grijeh i živjeti novim životom. U nama se po sakramentu krštenja zauvijek dogodio Kristov Uskrs. Svaki je kršćanin uronjavanjem u krsnu vodu s Kristom umro i pokopan, a izronjavanjem ustao iz groba, suuskrsnuo na novi život. U svakom se kršćaninu treba događati trajno ”umiranje“ iskonskoj grešnosti te ”uskrsnuće“ u novoga, Kristom zahvaćena, čovjeka. To se zbiva kada kršćanska zajednica sluša riječ Pisma i slavi sveta otajstva, naročito euharistiju. I mi možemo prepoznati Krista; u Božjoj riječi i u lomljenju euharistijskoga kruha. On je trajno među nama. Uskrs prekoračuje svako ljudsko iskustvo i premašuje domet našega razuma. U tom smislu Uskrs je temeljna i vrhunska zbilja naše svete vjere.
Za Krista svjedočimo ljubavlju koja nas ujedinjuje i životom koji darujemo za druge. Budimo, kao Isus, jedni uz druge, jedni s drugima, jedni za druge. To je ono najljepše što možemo učiniti i za ovaj Uskrs. Sveto misno slavlje predvodio je don Ante Vasilj. Crkva je bila puna, no gužva nije bila ništa veća nego što je to slučaj svake nedjelje u Sv. Mati Slobode. Osim same svete mise, održan je i blagoslov hrane.