U nedjelju 10.03.2013. od 16.30. do 18.00 sati bdijenje uz relikvije don Bosca u svetištu Svete Mati Slobode su animirali Salezijanci suradnici i obiteljska zajednica naše župe.

Otpjevali su nekoliko pjesama u čast don Bosca, te su zajednički pročitali pismo iz Rima koje je don Bosco potaknut snom kojeg je sanjao, pri kraju svog života uputio svojoj braći Salezijancima, a koje je postalo temelj Salezijnskog djelovanja, odgoja i pedagogije.

Također su napravili dramski prikaz don Bosca koji priča okupljenima jedan od svojih snova poznat pod nazivom Zmija i krunica, u kojem je don Bosco u snu vidio kako pobožna molitva krunice ima moć nada sotonskim silama, te kako redoviti sakramenti sv.ispovijedi i pričesti uspješno pomažu  u sprečavanju duhovne propasti koja nam prijeti zbog naših grijeha.

Na kraju su svi okupljeni zajedno izmolili pred relikvijama don Bosca deseticu krunice te otjevali pjesmu Pozdrav prijatelju, neslužbenu himnu Salezijanske mladeži u cijelome svijetu.