„Naša srca tvoj su dom, Don Bosco dobro došao!“

Nakon dočeka relikvija svetog Ivana Bosca i sudjelovanju na svetoj misi, u popodnevnim satima djeca su se zajedno sa svojim roditeljima i vjeroučiteljima, ponovno okupila na svom susretu s Don Boscom. U programu, koji su osmislile i vodile Kćeri Marije Pomoćnice  sudjelovala su djeca iz pojedinih skupina, kao i njihovi roditelji.

Djeca iz glazbeno – scenske radionice „Don Boscova radost“ zaželila su Don Boscu još dobrodošlicu pjesmom „Don Bosco dobro došao!“ Zatim  su roditelji čitali Don Boscov san iz devete godine u kojemu su djeca sudjelovala donoseći pred oltar vukove i ovčice. U spontanom razgovoru s djecom moglo se doznati (od trogodišnje Dore) da su problem zapravo vukovi koji su se kasnije pretvorili u ovčice; odnosno zločesti su dječaci uz Don Bosca postali dobri. Marijanska skupina „Fiat“ koju vodi s.Jelena Kolar –  djevojčice u bijelim haljinicama s plavim pojasevima – dale su ovom susretu posebno svečan ton predstavljajući akrostihom ime svoje skupine u kojemu su naglasile povezanost Don Bosca i Marije. Školska skupina „Družbica Bezgrešne Marije“ koju čine mladi volonteri instruktori, simpatičnim su filmom predstavili svoje aktivnosti na instrukcijama koje je poslužilo i kao reklama prisutnima koji su na taj način više saznali o ovoj skupini. Prvopričesnici su pročitali svoje uratke i zahvale Don Boscu, a njihovi crteži u atriju svetišta bili su posebna atrakcija. Program su pjesmom pratile članice zbora „Mirabilia Dei“. Pred kraj susreta svi prisutni su izmolili posvetnu molitvu svetom Ivanu Boscu i primili Božji blagoslov po zagovoru ovog  velikog svetca.