U pripremi na dolazak don Boscovih relikvija u našu župu, djeca iz glazbeno – scenske radionice "Don Boscova radost" i ove su subote na svom redovitom susretu upoznavala lik i svetost svetog Ivana Bosca. Tema susreta bio je njegov "recept za svetost" po kojemu je živio ne samo Dominik Savio kojega danas slavimo kao sveca i uzor mladenačkog življenja evanđeoskih vrjednota već i mnoga druga djeca i mnogi mladi koji su se nadahnjivali na don Boscovim preporukama za svetost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VESEO + DOBAR – ZAO = SVET!  tajna je recepta don Boscove svetosti ponuđene djeci i mladima.
Kako bi ovaj recept što lakše zapamtili i u životu ostvarili, djeca su napravila prave kolače u čijoj je izradi pomogla suradnica Maja koja je pripremila žuti biskvit = VESEO i smeđi = DOBAR,  a u slastan kolačić povezala ih je čokoladna krema koju su djeca pažljivo i s puno strpljenja nanosila na biskvite.
U izvedbi programa pomogle su i studentice Mirta, Ariana i Maria iz KDS "Laura" pa je ishod susreta bio ne samo sladak već uistinu radostan u šarolikom zajedništvu.