Na svetkovinu Bezgrješnog Začeća Blažene Djevice Marije – dan kada se Salezijanska obitelj s ponosom i radošću prisjeća Zdravomarije koju je don Bosco izmolio s dječakom Bartolomejem Garelijem; dan kada je započeo s oratorijem kao mjestom susreta, odnosa, radosti, duhovnosti, pobožnosti, rada, odgoja, kulture……

Dan kada je don Bosco prihvatio ruku Bezgrješne Djevice kao sigurnost i smjernicu za velebno djelo koje će ostvariti srcem prepunim vjere i pouzdanja u Nju "koja je sve učinila" – na večernjoj misi prvopričesnici su izveli kratki recital u kojemu su vrlo složno i gromoglasno molili Mariju da brzo pohiti u pomoć najpotrebnijima, da uvijek bude uz nas.

 

 

 

 

 

Skupina "Mirabilija Dei"  iskazala je djetinju ljubav prema Bezgrješnoj Djevici plesom sa svijećama preporučajući se njezinom majčinskom zagovoru i vodstvu. (sZM)