Svetom misom koju je predvodio dekan Trešnjevačkog dekanata vlč. Davor Štuljan započela je u četvrtak 8. studenog trodnevnica uoči proslave 12. obljetnice posvete svetišta Svete Mati Slobode. Misu je animirao zbor M.Z. Božja pobjeda.

Na početku euharistijskog slavlja župnik, don Ante Vasilj pozdravio je prisutne i zaželio dobrodošlicu vlč. Davoru Štuljanu.

U propovijedi se vlč. Davor Štuljan osvrnuo na povijest izgradnje zavjetne crkve. 1995 godine kada je položen kamet temeljac vlč Štuljan slavio je Mladu misu.

Naglasio je kako svi vjernici imaju četiri majke: Majku ovozemaljsku, majku Mariju, majku domovinu i majku Crkvu.

Trodnevnica se nastavlja u danas, u petak 9. studenog. Svetu misu i klanjanje predvodit će vlč. Ivica Budinšćak, a program započinje krunicom u 18.30 sati.