Papa Benedikt XVI. lani je apostolskim pismom „Porta fidei – Vrata vjere“ najavio proglašenje Godine vjere. Vođen duhom nove evangelizacije, najavio je da će 11.10.2012. ona započeti i trajati do 24.11. 2013..

Tijekom toga razdoblja živjet ćemo razne inicijative na više razina; od opće crkvene, svehrvatske do nadbiskupijske, župne i osobne. Ponovno otkrivanje dara vjere vodi prema predanijoj molitvi, razmatranju i življenju u skladu s istinama vjere. Početak te godine namjerno je doveden u vezu s 50. obljetnicom početka Drugoga vatikanskog koncila (11.10.1962.) i s 20. obljetnicom izdanja Katekizma Katoličke Crkve (11.10.1992.). Na nadbiskupijskoj razini u Godini vjere u zagrebačkoj će se prvostolnici slaviti euharistijsko slavlje otvaranja kao i svečano slavlje zaključenja.

 

Uz ovu prigodu održat će se klanjanje u našoj župi u crkvi Svete mati Slobode u četvrtak u 19.30 sati. Pozivamo sve župljane na ovo molitveno klanjanje za sretan početak Godine vjere.