Skupina hodočasnika iz talijanske pokrajine Piemont, biskupije Saluzzo (rodna župa bivšega papinoga izaslanika u Hrvatskoj iz devedesetih godina Giulija Einaudija) posjetila je 18. kolovoza 2012. svetište Svete Mati Slobode.

 

 

 

 

Skupinu pod vodstvom njihova kapelana don Mattea, u Svetištu su dočekali župnik don Ante Vasilj i don Josip Krpić, salezijanac na studiju u Rimu koji je gostima predstavio zamisao, izgradnju i značenje Svetišta.

 

 

Nakon predstavljanja Svetišta, spomenuti kapelan slavio je euharistijsko slavlje kojem su ministrirali najmlađi hodočasnici. U koncelebraciji s domaćim svećenicima bili su i rektor Međubiskupijskoga sjemeništa u Zagrebu vlč. Domagoj Matošević i sjemenišni duhovnik vlč. Ivan Grbešić.

 

 

 

 

Na hodočašću pod geslom „20 godina nakon rata s Marijom“ sudjelovala su djeca, mladi i njihove obitelji. Posjetili su sve gradove koji su intenzivno bili zahvaćeni ratom kao što su Vukovar, Osijek, Sarajevo, a završno odredište bilo je Međugorje.