Misno slavlje trećega dana devetnice Duhu Svetomu predvodio je župnik iz Rudeša don Mladen Delić u koncelebraciji sa don Tihomirom Šutalom iz Žepča i župnikom don Antom Vasiljem.

U prigodnoj propovijedi don Mladen je istaknuo iskustvo zbunjenosti Isusovih učenika po pitanju Isusovog učenja i poslanja, ali i njihovo priznanje i potvrdu da je Isus uistinu došao od Oca.

U najvećoj odbačenosti i samoći Isus nikada ne gubi pouzdanje u Očevu prisutnost i pomoć. Iako je ostavljen od svojih najbližih – apostola – Isus ih nikada nije odbacio. Povijest ostavljenosti Gospodina od učenika događa se i danas.

Bezbroj puta i mi sami možemo se pronaći u primjeru učenika, ali i u iskustvu samoga Isusa. Kao što je On imao oslonac u Ocu i mi se trebamo osloniti na njega jer naš je Bog, Bog istine.

Potrebna nam je sila odozgor i zato je ova priprava na svetkovinu Pedesetnice dobra prigoda da se prisjetimo svoje Krizme, ali i mnogih krizmanika na koje je ovih dana sišla sila Duha Svetoga.

Na nama je da dopustimo Duhu Božjemu da djeluje u nama i da nas vodi.