U ponedjeljak 27. rujna s radom započinje i večernji oratorij „Dominik Savio“.

Ponedjeljkom, utorkom i petkom nakon večernje sv. mise bit će organizirano druženje, igre, kateheza, stolni tenis, stolni nogomet i ….

Dođite, zabavite se, naučite nešto novo i jednostavno pametno iskoristite svoje dragocjeno slobodno vrijeme 😉

O DOMINIKU SAVIU

Iz brojne obitelji do don Boscova oratorija

Dominik Savio jedan je od najmlađih svetaca Crkve. Bijaše najdraži učenik sv. Ivana Bosca. Rodio se 2. travnja 1842. u selu Riva di Chieri u sjevernoj Italiji, od oca Karla, koji je bio kovač, i majke Brigite, koja je bila krojačica. Bilo ih je desetero braće i sestara, a Dominik je bio najstariji. Isti dan kad se rodio bijaše i kršten. Već od svoje pete godine gorljivi je ministrant, a u 7. godini primio je svetu pričest uz ispovijed. Tada se posvetio Isusu i Mariji i obećao da će se pričestiti kad ga god bude savjetovao duhovni otac te sav radostan uskliknuo: "Oh, to je za mene zaista bio najljepši dan." Sveti Dominik je uvijek bio živo svetohranište Isusa Krista. Na dan sv. pričesti stvorio je odluke kojih se držao kroz čitav život:

1. Ispovijedat ću se često i ići na pričest svaki put kad mi ispovjednik dopusti.

2. Slavit ću svečano blagdane.

3. Moji će prijatelji biti Isus i Marija.

4. Radije umrijeti nego sagriješiti.

Više na linku.