Zbor mladih “Mirabilia Dei” izrastao je iz dječjeg zbora “Don Boscova radost” i od godine 2010. aktivno djeluje u svetištu Sveta Mati Slobode na Jarunu. Nastao je iz potrebe da se krizmanicima i srednjoškolcima, kroz glazbu i liturgijsko animiranje svetih misa, pruži mogućnost aktivnog sudjelovanja u životu župe i u vlastitom vjerskom hodu i sazrijevanju. Zbor pod vodstvom Sare Špoljar broji 20-ak članova od kojih neki i sviraju: klavijature, flautu, gitaru i udaraljke. Svake nedjelje animiraju svetu misu u 19 sati, a svojim sudjelovanjem i postojanjem daju veliki doprinos raznim događanjima u župi. Na 12. tradicionalnom “Don Bosco Festu” otpjevale su pjesmu u čast Svetoj Mati Slobode, a koja je također posvećena i poginulim braniteljima čija su imena upisana u kenotafu istoimenog svetišta. Ova pjesma izraz je zahvalnosti za živote koje su branitelji prinijeli na “Oltaru domovine” kao najdragocjeniji dar za našu slobodu i blagostanje.

Svjetlo u svakom srcu

U pripravi na svetkovinu rođenja Gospodinova, članovi zbora „Mirabilia Dei“ tijekom došašća pripremali su se uz pomoć adventskog kalendara koji im je pomogao da Božić dočekaju bdijući u nadi i radosno izvršavajući svakidašnje zadatke. Vrhunac priprave bila je duhovna obnova u zajednici sestara u Otavičkoj.

Priredba u čast Bezgrešnoj

U nedjelju se odigrao kratki program u čast Bezgrešnoj na kojem su nastupili animatori oratorija "Dominik Savio" koji su uprizorili događaj susreta Don Bosca i Bartolomeja Garellia, tj. nastanak oratorija, zatim djevojke iz zbora "Mirabilia Dei" pod vodstvom s. Zrinke Majstorović, Nika Vlahović s jednim klasičnim komadom na klavijaturama i djevojčice iz Marijanske grupe koje su uprizorile priču i otpjevale pjesmu. Program je završio tradicionalnim salezijanskim trenutkom Laka noć koju je okupljenima uputio župnik, don Ante Vasilj.

HODOČAŠĆE MIRA NA MARIJU BISTRICU

Tradicionalno hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u hrvatsko nacionalno marijansko svetište Majke Božje Bistričke održalo se u subotu i nedjelju, 7. i 8. rujna. I 20-ak srednjoškolaca iz župe Duha Svetoga s Jaruna (članice zbora "Mirabilia Dei" i ministranti srednjoškolci) zajedno s mladima Pokreta salezijanske mladeži (PSM) iz Rudeša i s Knežije, sudjelovali su na hodočašću. Započeli su ga euharistijskim slavljem u crkvi Majke Božje u Čučerju, koje je predvodio don Goran Antunović u suslavlju s don Ivom Zečevićem i don Filipom Tomićem. Od Čučerja do Marije Bistrice hodočastilo se uz pjesmu, molitvu krunice, druženje, a nije izostala i misao na poziv pape Franje na post i molitvu za ratom pogođeno stanovništvo Sirije.

Duhovna obnova “Mirabilie dei”

Božji dom, po uzoru na Mariju U subotu, 4. svibnja 2013., članice zbora "Mirabilia Dei" posjetile su Nacionalno svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici s ciljem da se duhovno obnove i učvrste svoje prijateljstvo i zajedništvo. Tema je bila: Moj život = Božji dom, po uzoru na Mariju koja je Boga udomila u svom srcu i tako naučila i nas da se s Bogom može graditi dom – život na najsigurnijim temeljima.

Don Bosco susreće djecu

„Naša srca tvoj su dom, Don Bosco dobro došao!“ Nakon dočeka relikvija svetog Ivana Bosca i sudjelovanju na svetoj misi, u popodnevnim satima djeca su se zajedno sa svojim roditeljima i vjeroučiteljima, ponovno okupila na svom susretu s Don Boscom. U programu, koji su osmislile i vodile Kćeri Marije Pomoćnice  sudjelovala su djeca iz pojedinih skupina, kao i njihovi roditelji.

Voliš li svoga susjeda?

Veselo je bilo prošle subote na probi zbora "Mirabilia Dei". Početak je bio drukčiji nego inače jer je započeo igrom. Naime, razveselio nas je svojom prisutnošću salezijanac suradnik, Josip Mamić, koji je s nama odigrao vrlo simpatičnu igru: Voliš li svoga susjeda? koja je poslužila za stvaranje dobrog ozračja i još većeg međusobnog zbližavanja.

Mirabilia Dei na Don Bosco festu

Na 12. festivalu mladih, "Don Bosco fest", koji se održao u crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji, nastupila je i skupina "Mirabilia Dei" iz župe Duha Svetoga - Jarun u kojoj se, pod vodstvom s. Zrinke Majstorović, okupljaju krizmanice i srednjoškolke. Otpjevale su pjesmu u čast svetoj Mati slobode, a koja je također posvećena i poginulim braniteljima čija su imena upisana u kenotafu istoimenog svetišta. Ova pjesma izraz je zahvalnosti za živote koje su branitelji prinijeli na "oltaru domovine" kao najdragocjeniji dar za našu slobodu i blagostanje. (Z.M.)

Don Bosco fest 2013

Dvanaesti salezijanski festival duhovne glazbe "Don Bosco fest 2013 “ održan je u subotu 26. siječnja u dupkom punoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb). Nastupili su bendovi, vokalno-instrumentalni sastavi i solisti iz naših odgojno-pastoralnih zajednica u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini u kojima je sudjelovalo više od 150 izvođača.

Bezgrješnoj u čast

Na svetkovinu Bezgrješnog Začeća Blažene Djevice Marije - dan kada se Salezijanska obitelj s ponosom i radošću prisjeća Zdravomarije koju je don Bosco izmolio s dječakom Bartolomejem Garelijem; dan kada je započeo s oratorijem kao mjestom susreta, odnosa, radosti, duhovnosti, pobožnosti, rada, odgoja, kulture......

Posjet s.Damjane, provincijalne glavarice Kćeri Marije Pomoćnice

U subotu, 24. 11. u svojoj godišnjoj vizitaciji zajednici sestara u Otavičkoj 12, provincijalka s.Damjana Tramte, posjetila je i skupine djece s kojima sestre rade u župi, upoznala pobliže kako se odvija pastoralni život i sudjelovala na svetoj misi u nedjelju u 9 sati.