Dječji župni zbor „Don Boscova radost“ postoji od 2001. godine. Zbor djece postojao je od osnutka župe i glavni su mu ciljevi bili rast djece u vjeri, njihov odgoj za liturgijsko pjevanje i animacija svete mise u 9.00 sati. Osim tih ciljeva članovi „Don Boscove radosti“ upoznaju lik svoga sveca zaštitnika te putem iskustva i zanimljivih inicijativa uče i usvajaju salezijansku duhovnost kao put osobnog sazrijevanja i svetosti. Osim ranije navedenih ciljeva „Don Boscova radost“ nastoji biti prisutna u svim važnim župnim događanjima, animirati pojedine trodnevnice (Bezgrješna, Don Bosco, M. Mazzarello), sudjelovati u animaciji devetnice uoči blagdana župe (Duhovi), te u povremenim inicijativama župe, crkve i društva. U ranijim godinama nastupali su nekoliko puta na „Don Bosco festu“.Povremeno sudjeluju na smotrama dječjih župnih zborova (Zlatna lira, Zlatna harfa) ili gostuju u nekoj od župa. U pastoralnoj godini 2013./2014. organizirali su humanitarni koncert za stradale u poplavama kod Siska. Dječji zbor danas broji oko 60-ero djece u dobi od 6 do 12 godina. Voditeljica zbora je s. Valentina Baričević, KMP. Sva zainteresirana djeca za učlanjenje u zbor mogu se s roditeljima obratiti voditeljici iza sve te mise u 9.00 sati ili dolaskom na probu u dvoranu Alojzija Stepinca subotom u 10.00 sati.
Dobrodošli!

“Don Boscova radost” na “Zlatnoj liri”

U nedjelju 5. listopada mališani naše „Don Boscove radosti“ nastupili su na 12. smotri dječjih župnih zborova „Zlatna lira“  u Rakitju. Veselim i snažnim glasovima složno su otpjevali i „otplesali“ dvije pjesme: „Don Bosco, Don Bosco – ti naš dobri oče“ i „Mi želimo uzdić’ Isusa“ te su ubrali mnoštvo simpatija prisutnih slušatelja i članova […]

Priredba u čast Bezgrešnoj

U nedjelju se odigrao kratki program u čast Bezgrešnoj na kojem su nastupili animatori oratorija "Dominik Savio" koji su uprizorili događaj susreta Don Bosca i Bartolomeja Garellia, tj. nastanak oratorija, zatim djevojke iz zbora "Mirabilia Dei" pod vodstvom s. Zrinke Majstorović, Nika Vlahović s jednim klasičnim komadom na klavijaturama i djevojčice iz Marijanske grupe koje su uprizorile priču i otpjevale pjesmu. Program je završio tradicionalnim salezijanskim trenutkom Laka noć koju je okupljenima uputio župnik, don Ante Vasilj.

Don Bosco susreće djecu

„Naša srca tvoj su dom, Don Bosco dobro došao!“ Nakon dočeka relikvija svetog Ivana Bosca i sudjelovanju na svetoj misi, u popodnevnim satima djeca su se zajedno sa svojim roditeljima i vjeroučiteljima, ponovno okupila na svom susretu s Don Boscom. U programu, koji su osmislile i vodile Kćeri Marije Pomoćnice  sudjelovala su djeca iz pojedinih skupina, kao i njihovi roditelji.

Don Boscov san

"U devetoj godini usnuo sam čudan san koji mi je obilježio cijeli život!" – pričao je don Bosco svojim dječacima i klericima, ali i djeci iz glazbene radionice "Don Boscova radost". Prigodom dolaska don Boscovih relikvija u župu Duha Svetoga 10.3., djeca su nastavila svoju avanturu upoznavanja svoga zaštitnika, don Bosca. U njegovom snu sudjelovali su slušajući i gledajući sadržaj sna na ilustriranim slajdovima, ali i likovnim izražavanjem koje je bilo obogaćeno kreativnošću pa su se uz vukove i medvjede na crtežima našli i krokodili.

Recept za svetost

U pripremi na dolazak don Boscovih relikvija u našu župu, djeca iz glazbeno - scenske radionice "Don Boscova radost" i ove su subote na svom redovitom susretu upoznavala lik i svetost svetog Ivana Bosca. Tema susreta bio je njegov "recept za svetost" po kojemu je živio ne samo Dominik Savio kojega danas slavimo kao sveca i uzor mladenačkog življenja evanđeoskih vrjednota već i mnoga druga djeca i mnogi mladi koji su se nadahnjivali na don Boscovim preporukama za svetost.

Don Boscov život u slikama

Pogledajte predivnu prezentaciju don Boscovog života u slikama.

Don Boscova radost na Don Bosco festu

Glazbeno – scenska radionica "Don Boscova radost" koja sve više prerasta u pravi dječji zbor, jako se trudi na svim svojim susretima što više upoznati i zavoljeti don Bosca, živjeti radosno, biti radost i pronositi ju posvuda. Skupina djece koju vodi s.Zrinka M. (KMP) okrunila je svoje siječanjske susrete nastupom na "Don Bosco festu" koji se tradicionalno održao na Knežiji u crkvi Marije Pomoćnice.

Don Bosco fest 2013

Dvanaesti salezijanski festival duhovne glazbe "Don Bosco fest 2013 “ održan je u subotu 26. siječnja u dupkom punoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb). Nastupili su bendovi, vokalno-instrumentalni sastavi i solisti iz naših odgojno-pastoralnih zajednica u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini u kojima je sudjelovalo više od 150 izvođača.

Što se ono dogodi u betlehemskoj štalici?

Na tzv. dječjoj polnoćki u 20 sati djeca iz glazbene radionice "Don Bosocva radost" upriličila su "glazbene jaslice" u kojima su pjevanjem i glumom prikazali okupljenima što se to dogodilo u betlehemskoj štalici i tko je sve došao pokloniti se Isusu. Prije završetka svete mise prisutnima su zaželjeli SRETAN BOŽIĆ zvijezdicama. U pripremi i osmišljavanju kostima u velikodušnom i kreativnom ozračju sudjelovali su i roditelji djece.

Susret roditelja – Glazbena radionica “Don Boscova radost”

U nedjelju, 2.12.2012. održao se susret roditelja djece koja subotom sudjeluju u glazbenoj radionici "Don Boscova radost". Susret je vodila s.Zrinka, voditeljica radionice, a na početku susreta roditelje je pozdravio župnik don Ante Vasilj i obratio im se prigodnim riječima.