Molitveno bdijenje mladih

Sa početkom oko 21:30h je započelo molitveno bdijenje mladih koje je predvodio don Damir Stojić. Na samom početku je vrhovni poglavar Chavez uputio riječ za laku noć mladima. U svojoj poruci u kojoj nas je pozvao na blizinu Kristu i definiranje svog identita u životu sa Njim istaknuo je tri najbitnije stvari. Pozvao nas je na Riječ Božju koju trebamo čitati znajući da pri tome zaista primamo Evanđelje te da trebamo postati slični sa Riječju koju čitamo.

Don Boscov duh u SMS-u

Misno slavlje u u subotu u 19 sati predovodio je mons. Zef Gashi, Barski nadbiskup, a propovijed poglavara Chaveza je prevodio don Ivan Marijanović. U svojoj propovijedi poglavar je istaknuo kako svaki od svetaca promatra Isusa kroz određeni vid, a don Bosco ga je vidio kao dobrog pastira koji se brine za izgubljene ovce. Za razliku od onih koji mlade iskorištavaju, on posvećuje cijeli svoj život u korist njima. Tražio je one koji su u najvećoj potrebi jer to i radi dobar pastir. Navijestio je kako mlade treba staviti u središte pozornosti kao što je u nasljedovanju Krista činio i don Bosco jer mladi ne trebaju biti potrošači, već protagonisti.

Chavez susreće mlade

Vrhovni poglavar salezijanske mladeži Pascual Chavez je po drugi put posjetio mlade u Hrvatskoj. Mladi na Jarunu su ga dočekali uz pjesmu i ogroman pljesak, a svoj kratak koncert je održala grupa „Dominiks“ iz KŠC „Don Bosco“ Žepče koja je svojim vokalnim sposobnostima zadobila pozornost svih prisutnih u crkvi, a osobito poglavara Chaveza. Nakon nastupa Chavez se obratio mladima. Zahvalio se zboru i istaknuo radost što može biti sa nama mladima.

Počeo je nacionalni susret Salezijanske mladeži na Jarunu

Prije samog službenog početka programa mladi su se počeli okupljati, dijelile su se majice, animatori su uvježbavali posljednje plesne korake. U 14:30 h u atriju su događaj službeno otvorili don Šibalić, sestra Valentina i nacionalna predstavnica Antonija te su mladima uputili par riječi ohrabrenja i radosti.

10. Nacionalni susret salezijanske mladeži Zagreb-Jarun 2013.

"ČEKAM VAS SVE U RAJU!" ŠTO? 10. Nacionalni susret salezijanske mladeži GDJE? SMS, Jarun KADA? 12. i 13.10. CIJENA? 40kn (majica + obroci za oba dana) GDJE SE MOGU PRIJAVITI? Ured Vijeća mladih, svaku večer nakon mise (KOD PRIJAVE OBAVEZNO NAGLASITI VELIČINU MAJICE) DO KADA? Prijave su do 7.10.

6 mjeseci od dolaska sv. Ivana Bosca u SMS

Od dolaska don Bosca u našu župu Duha Svetoga prošlo je točno šest mjeseci. Napravili smo kratki video koji će vas podsjetiti na taj predivan dan kada je nekoliko tisuća vjernika tokom cijeloga dana i noći došla vidjeti relikvije svetoga Ivana Bosca i barem na trenutak zastala u miru i molitvi.

Oproštajna svečanost u crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji

U subotu 23. ožujka u crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb) priprema se oproštajna svečanost od relikvija sv. Ivana Bosca koje su proteklih dana obišle sve salezijanske odgojno-pastoralne zajednice u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

Ispraćaj relikvije svetog Ivana Bosca

U ponedjeljak, 11. 3. 2013., u ranim jutarnjim satima, oko Don Boscove relikvije okupila se Salezijanska obitelj. Salezijanci, Kćeri Marije Pomoćnice, Salezijanci suradnici, ali i mnogi mali i veliki štovatelji, u jutarnjoj molitvi časoslova i svetoj misi iskazali su svoju zahvalnost Gospodinu za dar prisutnosti ovog dragog svetca kao i za sve izmoljene milosti po njegovom zagovoru.

Don Bosco i mladi na Jarunu

"I vas sam vidio u svojim snovima...." U bogatstvu cjelodnevnog duhovnog programa u prisutnosti Don Boscove relikvije svoje mjesto našli su i mladi koji su u velikom broju sudjelovali na svetim misama i na večernjem programu koji su pripremili mladi iz Vijeća mladih sa s. Zrinkom (KMP) i Salezijancima. Na samom početku prisutne su u ozračje molitve uveli animatori uprizorivši susret Don Bosca i mladića Bartolomeja Garellia. Duhovni susret sa svojim ocem i učiteljem glazbeno su pratili bendovi Davidias i El Shaddai, a molitveno - meditacijsko bogatstvo osmislile su molitvena skupina Božja pobjeda i mladi iz Jedra.

Mladi animirali križni put 10.3.

Mladima naše župe prepuštena je animacija križnog puta u 18:15. Četrnaest aktivnih župljana čitalo je postaje Isusove muke. Za koji trenutak počet će bdijenje koje će također animirati naši mladi. Nakon bdijenja imati ćete priliku moliti u tišini pred relikvijama svetoga Ivana Bosca sve do 5:30 kada započinje molitva časoslova, a u 6:00 će započeti sv. misa te ispračaj relikvija iz naše župe.