Približava nam se Dan Svetišta – blagdan Svete Mati Slobode! Prije 18 godina (12.11.2000.) zagrebački nadbiskup Josip Bozanić posvetio je našu crkvu, a mi ćemo se za proslavu tog važnog događaja pripremiti trodnevnicom:

Petak, 9. studenoga – sv. misu u 19 sati predvodi don Stjepan Bolkovac. Nakon sv. mise je klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom.

Subota, 10. studenoga – sv. misu u 19 sati predvodi don David Leskovar. Nakon sv. mise je tribina hrvatskog branitelja Vilima Karlovića – “Preživio sam Vukovar i Ovčaru”. Kao i svake godine, naš Oratorij Dominik Savio organizira tradicionalnu kestenijadu za djecu osnovnoškolskog uzrasta s početkom u 15.30, dok je posebna kestenijada za sve sedmaše i osmaše u 19:40.

Nedjelja, 11. studenoga sv. misu u 19 sati predvodi don Mario Bobić. Nakon sv. mise održat će se kestenijada za mlade.

Ponedjeljak, 12. studenoga blagdan Svete Mati Slobode – svečanu sv. misu u 19 sati predvodi vlč. Domagoj Matošević, rektor svetišta Marija Bistrica. Taj dan sv. misa još je u 7 sati u našoj župnoj crkvi i u crkvi Duha Svetoga.