Svakog petka u korizmi skupljat će se prilozi za potrebite iz naše župe. Prilika je to da učinimo dobro djelo. Nije toliko bitno koliko će tko dati. To ostaje između te osobe i Gospodina. Treba znati da milostinju treba davati u skrovitosti, kako smo čuli u evanđelju na Pepelnicu. I prava molitva, i pravi post i prava milostinja uvijek dolaze u skrovitosti jer želimo biti poput Gospodina koji nastoji pomoći svakom čovjeku. Jasno nam je da u našoj župi ima puno inicijativa, ali one su i uspješne. Sredstva dođu uvijek do onih kojima su namijenjena. Tako ćete imati priliku petkom ostaviti svoj prilog za one kojima je najpotrebnije. Svatko neka učini kako je odlučio, a Bog koji vidi u skrovitosti će uzvratiti za svako dobročinstvo. Don Bosco je govorio da u životu nikada nije čuo da se netko u trenutku smrti žalio da je učinio previše dobra. Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača, rekao bi narod.