Učenici Salezijanske osnovne škole obilježili su u petak, 17.11. Dan sjećanja na žrtve Vukovara odlaskom u našu crkvu Svete Mati Slobode. Kao i svake godine, prvašići su se upoznali s prostorom zavjetne crkve i njezinom važnošću za hrvatski narod.

Župnik i duhovnik škole don Ante Vasilj dočekao je prvašiće te ih proveo i objasnio im najvažnije dijelove crkve – oltar, kenotaf i kapelu. Najzanimljiviji im je bio prikaz zmije u kapeli svetohraništa, a učenici su svoj interes pokazali postavljanjem brojnih pitanja. Dolaskom ispred Piete dočekali smo i ostale učenike iz škole te je don Ante predvodio molitvu za hrvatske branitelje i našu domovinu.

Potom je svaki učenik uz pomoć učitelja zapalio svijeću te ju postavio u znak sjećanja na žrtve Vukovara.