Draga braćo i sestre u Kristu! Na početku ljeta želimo vam uputiti malo upozorenje koje se odnosi na način odijevanja u crkvi. Molimo vas da pripazite u ove vrele dane na čedno oblačenje. Vaše odijevanje mora biti dostojno mjesta na koje dolazite te morate imati na umu da dolazite u Božju kuću, a ne na plažu ili u diskoteku. Čuvajte svoje dostojanstvo noseći odjeću koja će isticati vašu čednost, a ne vaše tijelo. Imajte na umu riječi sv. Pavla: „Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama“ (1 Kor 6, 19).

Prema tome naše tijelo treba odisati svetošću i dostojanstvom. Važno je da zapamtite kako je vaša odjeća vanjski znak koji govori o ulozi žene i muškarca koji svojim odijevanjem predstavljaju sebe, svoju ženstvenost i muževnost. Konačno, svojim načinom odijevanja kao i načinom kako to odijelo nosimo komuniciramo drugima o sebi. Stoga prije nego se krenemo izvanjski pripremati sjetimo se tko smo, kome pripadamo i kamo idemo.

Autorica: I. M.

Foto: https://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/otvoreno-pismo-golacima-u-crkvi/ (27. 6. 2017.)