Cvjetnica je nedjelja kojom započinje Veliki tjedan, nedjelja prije Uskrsa. Današnjim danom obilježava se svečani Isusov ulazak u Jeruzalem, gdje Isus ulazi kao kralj jašući na mladetu magaričinu i od onih koji su ga prepoznali biva dočekan palminim i maslinovim granama. U mjestima gdje nije bilo palmi i maslina ljudi su na blagoslov donosili cvijeće odakle je i došao naziv za ovaj dan.

Svetu misu, koja je započela u 10 sati, predvodio je don Ante Vasilj, a nakon blagoslova maslinovih grančica uslijedila su misna čitanja pa tako i izvještaj o muci iz Evanđelja po Mateju, koja se pjevala uz čitače i članove Mješovitog župnog zbora koji je animirao svetu misu. P

Don Ante je na propovijedi govorio o ljubavi Isusa Krista koja se očitavala kroz muku koja oduševljava te nam ona, a osobito kroz ovaj Veliki tjedan, treba biti poticaj da budemo autentični kršćani i time svjedoci gdje god da jesmo, a naročito u obiteljima. Pozvani smo biti ljudi molitve, poglavito u našim obiteljima jer molitva stvara ozračje, mir, osobito za odgoj djece. Koliko je samo grijeha u obiteljima, kolika su djeca razočarana zbog svojih roditelja. Ona traže toplinu očeva srca, toplinu majčina srca i podršku. A tko može biti uz njih: trener, svećenik? Ako neće biti roditelj, tko će?

U dubini svakoga čovjeka je čežnja za Bogom. Svi tražimo izvor i smisao života, a to je Krist. Za to je potrebno samo malo volje i zašto da nam ne bude lijepo, s Isusom u našoj blizini? Neka nam ovo razdoblje pomogne da Bog postane dio našega svakodnevnoga programa, našega života.

GALERIJA SLIKA

Autor: Ivan Mišetić

Photo: Lucija Drašinac