Predvođeni župnikom Don Antom Vasiljem članovi Obiteljske zajednice prošli su vikend proveli u Slavoniji, Baranji i Srijemu hodočasteći Gospi od Utočišta u Aljmašu i svetom Ivanu Kapistranu u Iloku.

Za mnoge od nas bio je ovo prvi posjet ovom dijelu Domovine. U zajedništvu 65 članova naše zajednice posjetili smo i Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata u Vukovaru, Osječku konkatedralu i Tvrđu te župu sv. Martina u Belom Manastiru, gdje nas je, kao i prošle godine, širokih ruku dočekao don Josip Kajić sa svojim župljanima s kojima smo skupa proslavili Dan očeva. U edukativnom dijelu susreta naša su djeca imala priliku posjetiti Topolik – najveću robotiziranu farmu muznih krava u Europi, a u državnoj ergeli u Đakovu naučiti zašto svaki konj lipicanac ima dva imena i još puno zanimljivosti.

U radosti susreta ponovno smo se još više upoznali, ali i prepoznali nove prilike za izgradnju našega zajedništva u službi bližnjima i potrebnima.