U srijedu, 1. ožujka, proslavili smo Čistu srijedu ili Pepelnicu kojom smo započeli naš korizmeni hod. Svetu misu predslavio je župnik don Ante Vasilj u koncelebraciji više svećenika. Misno slavlje pjesmom je pratio Mješoviti zbor.

Žalost i suze danas nisu popularne, izgubili su svoj smisao. Društvo nameće čovjeku da uživa u svemu i da se ne obazire na neke situacije koje bi ga rastužile, istaknuo je don Ante u propovijedi. Naglasio je kako čovjek treba osjećati žalost nad svojim grijesima, plakati zbog njih, kako bi osjetio radost ispovijedi, radost Božjeg milosrđa. Žalost nas treba voditi do spoznaje što je to istinska radost. Istaknuo je kako je za sve nas važan post, post kojim se odričemo samih sebe, učimo se disciplini i davanju za druge. I na kraju sve to vodi konačnom cilju, konačnoj radosti.

Autorica: Ivana Markić

Photo: Ivana Kušić

GALERIJA SLIKA