Bilo je to Svete subote 6.9. hodočašće – MZ sv. Josipa i župljana župe Duha Svetoga u Svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg, u pratnji don Stjepana Tribuljaka. Misno slavlje je predvodio kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup uz suslavlje ostalih biskupa i brojnih svećenika iz Slovenije i Hrvatske. Poslije ručka od 13h do 15h bilo je euharistijsko klanjanje u Zavjetnoj kapeli Hrvatskog sabora iza glavnog oltara, a zatim u 15h križni put koji su predmolili naizmjence slovenski i hrvatski hodočasnici.  Tijekom blagoslova hodočasnika s Presvetim oltarskim sakramentom uzduž čitave staze otvorenog molitvenog prostora, zbor je naizmjence pjevao slovenske i hrv. euharistijske pjesme. Nakon završnog blagoslova presretni, ispunjeni Ljubavlju i zaštitom Predragocjene Krvi Kristove krenuli smo za Zagreb.