Tradicionalni susret obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja sa područja cijele Hrvatske održao se 19. prosinca 2016. godine. Obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja posjetile su:

  1. spomenik Glas hrvatske žrtve – Zid boli na Mirogoju
  2. zajedničku grobnicu sa preko 500 neidentificiranih posmrtnih ostataka
  3. Svetište Sveta Mati Slobode.

Članove obitelji je u Svetoj Mati Slobode dočekao župnik don Ante Vasilj. Nakon kratke molitve za poginule branitelje don Ante je predstavio povijest gradnje Svetišta kao i njegovo značenje.

Nakon predstavljanja Svetišta svetu misu za poginule branitelje predslavio je don Ivan Terze. Poslije svete mise uslijedilo je razgledavanje Svetišta i polaganje cvijeća na vanjskom „oltaru“ Svetišta.

Članovi obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja i civila (roditelji, supruge, djeca, braće i sestre) okupili su se ovom prigodom iz: Zagreba, Vukovara, Osijeka, Varaždina, Čakovca, Pule, Kostajnice, Baćina, Petrinje, Siska Kutine, Pakraca. Sotina, Beraka, Bogdanovaca. Organizatorica susreta bila je Ljiljana Alvir, predsjednica SUOZNHB.

GALERIJA SLIKA