Tri veoma originalne igre, 30-ak instruktora podijeljenih u četiri grupe od kojih je samo jedna izašla iz Oratorija kao pobjednik, a sve ispunjene radošću i veseljem! Zabavan tematski teambuilding pod nazivom „Make instrukcije great again“ organiziralo je novoizabrano Uže vijeće Školske grupe „DBM“ u prostorijama našeg Oratorija! Za one koji ne znaju, naša volonterska grupa zadužena je za davanje instrukcija djeci za osnovnu i srednju školu od ponedjeljka do četvrtka. Budući da smo raspoređeni u četiri dana, neki se međusobno ne poznaju stoga je ovo bila izvrsna prilika za upoznavanje i sklapanje novih prijateljstava!

U ovu predivnu večer uveo nas je naš Oratorijski bend koji nas je zagrijao s nekoliko poznatih domaćih hitova. Kad je voditelj večeri Mario Stipčić preuzeo mikrofon, igre su mogle početi! No, prije nego što smo započeli s natjecanjima, morali smo se podijeliti u četiri grupe. Svatko je izvukao papirić s imenom svoje grupe. Isto tako, na svakom papiriću bilo je napisano pitanje koje smo morali postaviti osobi lijevo od sebe kako bismo se bolje upoznali, kao i naziv duhovne pjesme koju smo zajedno kao grupa morali otpjevati. Jedni od drugih smo saznali odgovore na brojna zanimljiva pitanja: što bi voljeli dobiti kao poklon za rođendan, koji nam je najinspirativniji film, kad bi mogli putovati u prošlost, gdje bismo otišli… I popularni Ćiro bi nam zavidio na metodama galvanizacije momčadi! Uvodna ceremonija je mogla završiti, sad je sve bilo spremno za otkrivanje zastora i otvaranje Instruktorskih igara!

Prva disciplina bio je kviz s pitanjima podijeljenima u tri kategorije: Razno, Biblija i don Bosco. Čak bi se i legendarni Mirko Miočić počeo znojiti dok bi smišljao odgovore na određena pitanja: od čega je izrađeno prvo kućište servera Google, kako se zove promjena frekvencije valova pri relativnom gibanju njihova izvora ili promatrača, kojeg velikog poganskog grada naviješta razaranje prorok Nahum. Trebalo je slikati naša lica prilikom čitanja ovakvih pitanja. Vjerujem da smo svi u glavama razmišljali: „Reći ću odgovor naglas samo ako sam 100% siguran. Glavni cilj: ne osramotiti se!“

Prije početka druge igre pogledali smo kratki video o povijesti naših instrukcija i djelovanju Užeg vijeća. Video nas je informirao o nekim zanimljivim činjenicama o našoj volonterskoj grupi koje možda neki nisu znali. Došao je red na drugu igru koja je bila namijenjena kreativnim dušama. U pet minuta svaka grupa trebala je što vjernije preslikati sliku Marije Pomoćnice sa svecima koja se nalazi u našem Oratoriju. Ocjenjivanje je bilo određeno prema četiri kriterija, ali najvažnije od svega je što je svaki član grupe trebao sudjelovati! Na taj način smo se učili timskom radu i povjerenju u druge ljude, a isto tako smo se i nasmijali zanimljivim pokušajima lijepog crtanja. Geslo ove igre: „Bitno je sudjelovati!“

Kao šećer za kraj stigla nam je i posljednja igra! Naše Uže vijeće kroz cijeli je tjedan smišljalo pitanja i skupljalo odgovore djece iz Oratorija kako bi mogli napraviti određeni okvir za ovu igru. Naime, igra je osmišljena po uzoru na kviz „5 na 5“ te je trebalo pogoditi što bi djeca odgovorila na pitanja poput: što prvo činiš kad se probudiš, koji ti je najdraži sport, što bi htio postati kad odrasteš. Djeca su nudila jako jednostavne odgovore dok smo mi razmišljali na potpuno drugačiji način. Do izražaja je došla Isusova misao: “Ako se ne obratite i ne budete kao djeca, nećete ući u kraljevstvo nebesko.“ (Mt 18, 3) Njihova jednostavnost i skromnost u potpunoj je suprotnosti našem filozofiranju i kompliciranju…

Uslijedilo je zbrajanje bodova i proglašenje pobjednika! Iako je pobjednik samo jedan, najbitnije je da smo svi radosni i sretni napustili Oratorij te otišli obogaćeni i ispunjeni novim znanjima, iskustvima i prijateljstvima. Nadamo se da će se geslo ove tematske večeri ostvariti te da će se naša grupa i ove godine nastaviti razvijati i vjerno služiti našem Gospodinu!

GALERIJA SLIKA

Autor: Marino Pleić

Photo: Lucija Drašinac i Marino Pleić